«Моя вишиванка»

Вже 15-й рік поспіль українці традиційно відзначають День вишиванки.

Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка вишиванка –

є головним оберегом людини. У вишиванці «закодовані» всі ключові цінності людського життя: свобода, щастя, доля, любов.

На барвистих вишитих рушниках у нас підносять дорогим гостям хліб, як найбільшу і найдорожчу святиню. Прикрашали рушниками домівку, щоб у хаті панували мир і злагода, затишок і спокій.

У 2021 році День вишиванки припадає на 20 травня. Саме в цей день варто змінити повсякденний одяг на вишиту сорочку або сукню. Цього дня кожен охочий може долучитись, одягнувши вишиванку.

Олександрівська територіальна громада взяла участь у фотофлешмобі онлайн параду вишиванок «Моє село у вишиванці» вшановуючи вишиванку –національний символ України.

Моя вишиванко, червона калино,

Ти символ Вітчизни з прадавніх віків.

Моя вишиванка – душа України

І зірка яскрава для дочок-синів.

Сьогодні нас усіх згуртувала любов до рідної землі, повага до історії та культури нашого народу. Ми ще раз довели, що ми справжні українці!

Дякуємо усіх, хто долучився до фотофлешмобу, одягнувши вишиванку.

Дивлячись на таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє.

(Світлини у вишитому вбранні учасників ви можете переглянути у фотогалереї на офіційному веб - сайті Олександрівської громади)