Фото без описуПротягом січня – серпня 2021 року роботодавці до бази даних Запорізької обласної служби зайнятості надали майже 19 тисяч вакансій. За сприяння служби зайнятості 16,2  тисячі громадян були працевлаштовані. Найбільша кількість вакансій спостерігається в сегменті обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – майже 5 тисяч; у сфері торгівлі та послуг – понад 2,8 тисячі  пропозицій (особливо затребувані продавці продовольчих та непродовольчих товарів); завжди потрібні кваліфіковані робітники з інструментом – 2,3 тисячі.

За 8 місяців поточного року у професійному розрізі роботодавці надали заявку на 1790 трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, 1188 водіїв автотранспортних засобів, 607 продавців продовольчих товарів, 259 слюсарів-ремонтників, 180 електрогазозварників та ін.

Як показує практика, щоб стати конкурентоспроможним на ринку праці, сьогодні не достатньо мати один фах чи професію. Підприємствам потрібні працівники робітничих професій, спеціалісти широкого профілю.

Отримання нових професійних знань сьогодні - це виклик часу. Служба зайнятості надає своїм клієнтам можливість опанувати нові, сучасні та необхідні на ринку праці професії, підвищити свою кваліфікацію, знову повірити в себе, самоствердитися та активізувати свою життєву позицію.

Соціальними партнерами в організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних є не тільки професійно-технічні та вищі навчальні заклади, а також підприємства, організації, установи, які мають ліцензії на проведення освітньої діяльності, а також безпосередньо роботодавці – замовники кадрів, які готові здійснювати професійне навчання,  стажування безробітних перед працевлаштуванням.

За сприяння служби зайнятості підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних ведеться більш ніж за 100 професіями, спеціальностями та напрямками, на які був попит на ринку праці в різних галузях економіки: металургії, машинобудуванні, будівництві, сільському господарстві, в сфері транспорту, торгівлі та послуг тощо. За вісім місяців 2021 року до професійного навчання залучено понад 1000 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування після закінчення навчання склав  98,1 % (середній показник по Україні – 89 %)».

Приазовська районна філія Запорізького обласного центру зайнятості також інформує, що Харківським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розроблені навчальні програми за напрямами часткової кваліфікації: «Ізолювальник з термоізоляції» та «Монтажник віконних та дверних конструкцій» для навчання зареєстрованих безробітних, а також зайнятих або незайнятих громадян за кошти фізичних та юридичних осіб. Навчання буде здійснюватися за дуальною формою з можливістю проведення теоретичної підготовки онлайн або офлайн. За більш детальною інформацією щодо відкриття груп, термінів навчання, оплати, умов навчання, контактів Центрів ПТО ДСЗ можливо отримати в Приазовській районній філії ЗОЦЗ за телефонами (06133) 2-35-45, (06133)2-23-58.