Фото без опису

Запорізькі податківці виявили фінансові операції, які завдали державі збитків на 447 мільйонів

 

З початку року співробітники податкової служби регіону виявили 16 фактів, пов'язаних з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму завданих державі збитків 447 мільйонів 416 тисяч гривень. Аналітичні матеріали з ознаками кримінальних правопорушень передані до правоохоронних органів. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов.

За результатами розгляду до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення трьох кримінальних правопорушень за ухилення від сплати податків та підроблення документів для державної реєстрації (статті 212, 205-1, 212-1 Кримінального кодексу України).

Керівник податкової служби області наголосив, що за допомогою ризикоорієнтованого підходу цього року виявлено 30 підозрілих операцій на суму збитків 63 мільйони 668 тисяч гривень.

У сфері державних закупівель встановлені факти неправомірного використання коштів. До правоохоронних органів для порушення кримінальних проваджень направлені матеріали за завдані збитки на суму понад 48 мільйонів гривень.

Також до уваги податківців на предмет сплати податків потрапляють фінансові операції громадян, які купують предмети розкоші, зокрема, елітні авто, літаки, гелікоптери, яхти, маєтки площею понад 500 квадратних метрів та інше. Відпрацьовуються факти ухилення від оподаткування громадянами, які систематично реєструють об'єкти житлової і нежитлової нерухомості, виступаючи при цьому замовниками будівництва.

Крім того, проводиться аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств та їх контрагентів, які імпортують та незаконно оформлюють реалізацію транспортних засобів.

Фахівці органів ДПС аналізують діяльність платників, які ігнорують рішення щодо встановлення нової нормативно-грошової оцінки земельної ділянки та застосовують інший коефіцієнт розміру орендної плати. Так, нещодавно стосовно однієї запорізької добувної компанії за даним фактом порушено кримінальне провадження на суму завданих державі збитків у розмірі понад 9 мільйонів.

 

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine/.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

Узгоджені заходи для забезпечення законності і правопорядку в регіоні. Підсумки координаційної наради керівників правоохоронних органів

 

У Запоріжжі під головуванням керівника обласної прокуратури Віктора Приходько відбулася координаційна нарада очільників правоохоронних органів регіону. У засіданні взяли участь голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух, начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, в. о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Сергій Вінніченко, начальник ГУ Національної поліції області Микола Лушпієнко, начальник УСБУ області Борис Безрукий, директор Територіального управління ДБР Ігор Гаврилюк, начальник управління протидії економічним правопорушенням ГУ ДФС області Богдан Красюк, начальник слідчого управління ГУ ДФС області Артем Радзівіло та співробітники регіональної прокуратури.

Керівники відомств підбили підсумки роботи правоохоронних органів, розглянули стан протидії злочинності, корупції та профілактики вчинення кримінальних правопорушень, а також визначили першочергові пріоритети.

Як повідомив Роман Афонов, за останній час відбулася повна демілітаризація податкової служби. Виведення податкової міліції зі складу ДПС стало важливим кроком до посилення сервісної складової. Втім, важливим стратегічним завданням роботи залишається контроль за повнотою та своєчасністю сплати податків, боротьба із відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, виявлення фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією незаконних прибутків та фінансуванням тероризму.

Упродовж 2020 року фахівці податкової служби підготували та передали до правоохоронних органів 306 аналітичних матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень на загальну суму збитків 5 мільярдів 389 мільйонів. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про правопорушення та приєднано до кримінальних проваджень 293 матеріали.

Роман Афонов подякував колегам за співпрацю та висловив сподівання на посилення взаємодії контролюючих і правоохоронних відомств.

 

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine/.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області