Фото без опису

 

Запоріжці сплатили більше 600 мільйонів гривень військового збору

 

За одинадцять місяців запорізькі платники податків спрямували до бюджету країни 604 мільйони гривень військового збору (не враховуючи показники великих підприємств, які обліковані в Східному управлінні Офісу ВПП ДПС). Порівняно з минулим роком рівень сплати зріс на 7 відсотків, додатково надійшло 38 мільйонів 400 тисяч. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов.

Керівник податкової служби регіону наголосив, що середньомісячні відрахування збільшились на 3,5 мільйона та склали майже 55 мільйонів.

З початку року більшу половину надходжень забезпечили представники бізнесу і мешканці м. Запоріжжя – 303 мільйони, що майже на 10 мільйонів більше, ніж торік. Суб'єкти господарювання м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів сплатили 86,6 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 52,8 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 42,3 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 22 мільйони, Вільнянського, Новомиколаївського районів – 19,6 мільйона, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 18,8 мільйона, Василівського та Михайлівського районів – 18,6 мільйона тощо.

Станом на початок грудня в регіоні нараховується 71,4 тисячі платників військового збору, з яких юридичних  осіб – 16,6 тисячі, фізичних осіб – 54,8 тисячі.

Нагадаємо, ставка збору становить 1,5 відсотка доходів, що підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Його платниками є фізичні особи-резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

Громадська "експертиза" податкових новацій

 

Громадська рада при Головному управлінні ДПС у Запорізькій області провела чергове засідання, участь у якому взяли керівник податкової служби регіону Роман Афонов і заступник начальника Руслан Рачинський.

Предмет обговорення стосувався змін податкового законодавства, що вже почали діяти або набувають чинності найближчим часом. Особлива увага була приділена питанню запровадження РРО. Роман Афонов звернув увагу представників профільних громадських об’єднань на зміни у етапах запровадження РРО для різних груп підприємців та переліку ризикових видів діяльності. Також керівник податкової служби області наголосив на важливості РРО як інструменту детінізації економіки та забезпечення захисту споживачів. Окремо він зупинився на перевагах та можливостях програмних РРО.

Також члени Громадської ради розглянули складні питання, пов’язані зі сплатою єдиного внеску. Заступник начальника ГУ ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський окреслив законодавчу базу, яка регулює адміністрування внеску та вкотре звернув увагу присутніх на зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску", відповідно до яких з грудня 2017 року фізичні особи-підприємці мали сплачувати єдиний внесок, незалежно від того, чи отримують вони дохід від здійснення підприємницької діяльності. В іншому випадку накопичувався борг та штрафні санкції.

Крім того, було акцентовано увагу на нещодавніх змінах у податковому законодавстві, що стосуються сплати єдиного внеску. Зокрема, йшлося про підписаний Президентом Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2". В якому з-поміж іншого передбачено продовження терміну списання заборгованості з ЄВ фізичним особам-підприємцям (крім платників єдиного податку), які не здійснюють підприємницьку діяльність, за умови, якщо вони не отримували дохід від своєї діяльності.

Наприкінці засідання члени Громадської ради обговорили нагальні питання та визначилися з порядком денним наступних зустрічей.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області