Фото без описуЗ наближенням державної пам'ятної дати – Дня Героїв Небесної Сотні – Національний музей Революції Гідності разом з партнерами запустив інформаційно-просвітницьку соціальну кампанію під гаслом "Небесній Сотні вдячні за свободу". До 20 лютого українські телеканали транслюватимуть соціальний ролик, а зовнішню рекламу на понад 180 площинах побачать у Києві та регіонах.

"20 лютого ми закликаємо країну соборно вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні. Схилити голову перед подвигом наших сучасників і подякувати їм за нашу свободу. Саме до цього закликають зворушливі тематичні відеоролики на телебаченні та в соціальних мережах, портрети конкретних героїв та узагальнений графічний образ майданівців зі щитами на вуличних рекламних площинах. Суспільство має нагадувати собі і владі ціну нашої незалежності, підтверджувати готовність захищати наше майбутнє. Ми разом маємо об’єднуватися навколо спільних цінностей і ставати сильнішими перед зовнішніми загрозами", – наголосив генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.
 

Графічна ілюстрація "Небесній Сотні вдячні за свободу"

 

Емблемою кампанії стало зображення, яке розробив художник Олександр Ком’яхов. Графічна ілюстрація майданівців зі щитами та гаслом "Небесній Сотні вдячні за свободу" – це трафаретне стилізоване зображення з алюзією на культову світлину встановлення прапора над Іводзімою 1945 року, що стала свого часу для американців символом скорої перемоги та закінчення Другої світової війни. Таким чином, автор мав на меті асоціативно утвердити образ Героїв Небесної Сотні як головних борців в українській революції 2014 року. 

"Сцена оборони зі щитами – це своєрідна "оборона, що наступає" під прикриттям щитів. На зображенні видно напрям загрози – він під кутом згори, тобто загроза йде від влади і від міліції, яка розташовувалася на височині – на вулицях Інститутській і Грушевського", – зазначив художник Олександр Ком’яхов.

Фото без опису

Завантажити макети зображень можна тут.
 

Портрети Героїв Небесної Сотні

Портрети Героїв Небесної Сотні, з короткими цитатами про них або життєвим кредо та інформацією про місце народження або проживання вже оприлюднювали у минулі роки. Цьогоріч у столиці та регіонах України ця соціальна реклама розміщена втретє.

"Ця соціальна кампанія є прикладом успішної співпраці Музею та родин Героїв. Нам вдалося показати внутрішній світ наших Героїв, розказати про їхні мрії, надії і прагнення. Сюжети з портретами активно ширилися не тільки на зовнішніх носіях реклами по всій Україні, але й у соціальних мережах,зокрема і за кордоном", – зауважила завідувачка просвітницько-організаційного відділу Музею Ольга Савенок.

Портрети можна завантажити тут.
Макети для друку можна завантажити тут.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Соціальний ролик до Дня Героїв Небесної Сотні

Кожен учасник Революції Гідності має унікальні спогади про протести і протистояння, але для мільйонів є спільні асоціації з Майданом: масове виконання гімну, жовто-блакитна стрічка на одязі, прапор України, бруківка… На Майдані була підтримка, завзяття, розпач, вогонь, вода і віра. 

"30-секундний ролик створений для трансляції в якості соціальної реклами на телебаченні. Він не розповідає про Героїв Небесної Сотні, але покликаний донести емоції Майдану. Те, що пройшли українці взимку 2013–2014 року, що спонукало людей стояти до перемоги, навіть ціною власних життів і те, заради чого були всі жертви", – розповідає Ольга Сало, заступниця гендиректора Національного музею Революції Гідності.

З дистанції 8 років розуміння значимості Небесної Сотні лише посилюється. Пам'ятаємо тих, хто загинув за нашу свободу і ця пам’ять додає сили у подальшій боротьбі.

 

Телевізійний ролик знято в співпраці з компанією WhiteMovie Production.
 

 

Відеопроєкт "Характери Гідності"

 

Цьогоріч Музей презентує 5 нових епізодів, присвячених Героям Небесної Сотні Віктору Прохорчуку, Івану Наконечному, Сергію Бондареву, Олександру Капіносу та Івану Пантелєєву. У лаконічних відеороликах близькі та рідні Героїв розповідають про їхні характерні риси, пригадують цікаві, світлі та позитивні історії. Наразі проєкт налічує 43 відео. 

"Цей проєкт для мене – не про смерть, а про життя. Це про світлі спогади, про щасливі миті, про курйози справжнього життя тих, кого ми знаємо як Героїв Небесної Сотні. Вони – Герої. А ще – сини, сестри, батьки та брати. Їх любили, з ними сварились, їх поважали. Вони дуже різні. Але у них набагато більше спільного, ніж може здаватись на перший погляд", – розповіла режисерка Дарина Кульчицька.

 

Хештеги #ЦеПроСвободу та #бути_гідним

Хештеги #ЦеПроСвободу та #бути_гідним є частиною соціальної кампанії музею у соцмережах. Ідея хештегів – закликати громадян ділитись спогадами і роздумами про Революцію Гідності у соціальних мережах та оприлюднювати світлини з Євромайдану. Закликаємо у пам’ятні дні лютого пов’язувати синьо-жовті стрічки або з європейською символікою на знак солідарності із волевиявом громадян.

Також рекомендуємо використовувати соціальний відеоролик, створений Міністерством культури та інформаційної політики до Дня Героїв Небесної Сотні.


Перелік усіх виставок і заходів Національного музею Революції Гідності, які відбудуться / розпочнуться у лютому в різних містах України, можна переглянути в програмі заходів до Дня Героїв Небесної Сотні.