Фото без описуУпродовж минулого року від підприємств Запорізького регіону до бюджетів усіх рівнів надійшло 266 мільйонів гривень рентної плати за спеціальне використання води. Порівняно з 2020 роком надходження зросли на півтора мільйона гривень.

Так, до державного бюджету перераховано понад 146 мільйонів гривень, до місцевих скарбниць – майже 120 мільйонів гривень.

Найбільші платежі забезпечили суб'єкти господарювання м. Енергодар – більше 130 мільйонів гривень та компанії м. Запоріжжя – понад 100 мільйонів гривень.

Всього в області зареєстровано 493 платники, які на підставі спеціальних дозволів користуються або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом її забору з водних об'єктів чи використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Зазначимо, розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води здійснюється у Додатку 5 до податкової декларації з рентної плати.

Для кожного типу водного об’єкта заповнюється окремий розрахунок (для отримання інформації щодо кодифікації водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води слід звертатись до установи, де отримано дозвіл на спеціальне водокористування).

У Додатку 5 заповнюються всі рядки усіх розділів, у разі незаповнення рядка через відсутність значення – він прокреслюються (у разі подання в паперовому вигляді) або не заповнюється (у разі подання засобами електронного зв’язку). Вартісні показники розрахунку зазначаються у гривнях з копійками.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу "InfoTAX".

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

 

Зарплатні борги запорізьких підприємств скоротились на 31 мільйон гривень

 

У другому півріччі 2021 року заборгованість із заробітних плат на підприємствах регіону зменшилась на 31 мільйон гривень. Такі дані озвучили на першому у цьому році засіданні обласної комісії щодо погашення заборгованості та легалізації заробітних плат і додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, яке провів голова облдержадміністрації Олександр Старух. Участь у заході взяли заступниця начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Олена Щедровська, представники інших державних органів влади і місцевого самоврядування та підприємств.

Підбиваючи підсумки минулорічної роботи, заступниця директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва повідомила, що в області було проведено 156 засідань територіальних комісій, на яких заслухано керівників підприємств-боржників. У результаті зарплатну заборгованість скорочено на 157 мільйонів гривень.

Члени комісії проаналізували причини збільшення своєчасно невиплачених сум працівникам у грудні та перспективи їх погашення.

Було розглянуто роботу восьми підприємств приватної і комунальної форм власності м. Запоріжжя, Запорізького і Бердянського районів, які накопичили борги перед своїми співробітниками.

На засіданні прийняли рішення щодо ліквідації заборгованості у найближчий перспективі.

Також під час заходу увагу приділили одноразовому добровільному декларуванню активів фізичних осіб, особливостям здійснення розрахункових операцій і товарного обліку у поточному році та щорічної деклараційної кампанії.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу "InfoTAX".

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області