Фото без описуПитання легального оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати не менше мінімального розміру встановленого державою є одним з найбільш актуальних питань сьогодення.

На жаль, багато працівників отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну, що є явною ознакою прихованої зайнятості та виплати заробітної плати «у конверті».

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області постійно проводить аналіз та здійснює моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо дотримання вимог частини 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Так, протягом 2021 року по Олександрівській територіальній громаді 10 суб’єктів господарювання не здійснили доплату до мінімального страхового внеску по 16 застрахованим особам. Відповідно, зарахування страхового стажу буде здійснено пропорційно сплачених страхових внесків, у зв'язку з чим у розрахунок стажу для визначення права на пенсію увійде неповний робочий місяць.

Варто зазначити, що, починаючи з 2022 року, право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 29 років, а з 2028 - не менше 35 років. Тому зарахування кожного місяця роботи до страхового стажу є досить важливим.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 січня поточного року мінімальна заробітна плата складає 6 500 грн., з 1 жовтня 2022 року – 6 700 грн.

Відповідно, мінімальний розмір єдиного соціального внеску, який необхідно сплатити для врахування періодів стажу при призначенні пенсії, з 1 січня становить  1430,00 грн., з 1 жовтня - 1474,00 грн.

 

Головне управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області