Фото без описуДо Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF)  №2021.0705-fup1, відповідно до якого виявлено  міграцію первинних ароматичних амінів у нейлонових ополониках, що експортувались з Китаю (виробник: Yangjiang Mojiang Industry & Trade Co., експортер: GUANGDONG EKA INDUSTRIAL INVESTMENT CO., LTD UNIT 1201, BLOCK E, POLY WORLD TRADE CENTER) ) через Францію до України  (отримувач:  «АШАН Україна», S95 – Бориспіль, 08301).

З метою недопущення негативного впливу предметів, які контактують з харчовими продуктами,  на їх безпечність та інші характеристики продуктів, Приазовське управління Головного управління Держпродспоживслужби в  Запорізькій області доводить до відома операторів ринку щодо обов’язку вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках предмети та матеріали, які контактують з харчовими продуктами, якщо встановлено, що визначені матеріали  можуть впливати на  безпечність та інші характеристики харчових продуктів й спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Зокрема, у разі виявлення вищезазначених предметів, які контактують з харчовими продуктами в обігу в Приазовському районі, необхідно негайно інформувати  Приазовське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області для вжиття відповідних заходів за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 21смт Приазовське, 72401,  тел. (061)33-27-00,  e-mail: priazovskij@gudpss-zp.gov.ua