Фото без описуСьогодні кожен працюючий особисто за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) має можливість одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків та страхового стажу.

З 1 січня 2021 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6000,00 грн., з якої повинен бути сплачений єдиний соціальний внесок, мінімальний розмір якого становить 1320,00 грн.

Але деякі роботодавці ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, виплачуючи офіційну заробітну плату менше мінімальної або оформлюють працівників на роботу погодинно на неповний робочий час, а решту виплачують «в конверті».

По Олександрівській громаді в різних сферах діяльності протягом січня – травня поточного року 4 суб’єкти господарювання нараховували заробітну плату у розмірі менше мінімальної та не здійснювали доплату до мінімального страхового внеску по 11 застрахованих особах. Відповідно, зарахування страхового стажу буде здійснено пропорційно сплаченим страховим внескам, у зв'язку з чим у розрахунок стажу для визначення права на пенсію увійде неповний місяць.

Також низька заробітна плата безпосередньо впливає на розрахунок коефіцієнту заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Як наслідок - застраховані особи втрачають частину майбутньої пенсії.

Таким чином, неоформлені належним чином трудові відносини між працівником та роботодавцем, позбавляють права громадян на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою.

Шановні роботодавці! Своєчасно та в повному обсязі сплачуйте єдиний соціальний внесок відповідно до норм чинного законодавства.

 

 

Головне управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області