Фото без опису

Запорізькі платники поповнили державну скарбницю на 1,8 мільярда гривень

 

У січні-лютому від платників податків регіону до державного бюджету надійшло 1 мільярд 841 мільйон гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року запоріжці спрямували на 559 мільйонів гривень або на 43,6 відсотка більше. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов.

Більшу частину надходжень сформував податок на додану вартість – 812 мільйонів гривень. Це на 165 мільйонів або на 25,5 відсотка перевищило рівень сплати у січні-лютому 2020 року.

На другому місці – податок на доходи фізичних осіб, з початку року роботодавці і мешканці області перерахували у сумі 471 мільйон гривень. Зростання до показника попереднього року склало 154,5 мільйона або 49 відсотків.

Добувні компанії направили до державної скарбниці 202 мільйони гривень рентної плати за користування надрами, збільшивши сплату порівняно з минулим роком на 150,5 мільйона.

З доходів запоріжців бюджет отримав 118,4 мільйона гривень військового збору, що на 18,7 мільйона або на 19 відсотків більше, ніж торік.

Підприємства і установи регіону забезпечили 94 мільйони гривень податку на прибуток, відносно даних двох місяців 2020 року надходження зросли майже на 15 мільйонів або на 18 відсотків. Також суб'єкти господарювання спрямували 83 мільйони гривень екологічного податку, це на 49 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine/.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

ТЕМА: Наповнення бюджету

Спікер: Начальник ГУ ДФС

 

Детінізація економіки та розвиток запорізького бізнесу:

Робоча зустріч з представниками громадськості й депутатського корпусу

 

Начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов провів робочу зустріч з депутаткою Запорізької обласної ради Іриною Лєх та головою громадської організації "Бізнес-Союз "Порада" Оленою Єрьоменко. Предметом обговорення стали різні аспекти детінізації запорізької економіки та обставини, що можуть ускладнювати розвиток підприємництва регіону.

Одне з питань стосувалося дискусійних моментів у сфері контролю за обігом підакцизної продукції. Як повідомив Роман Афонов, з початку року у регіоні 2885 суб'єктів підприємництва отримали 7974 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Від ліцензування до місцевих бюджетів надійшло 2 мільйони 637 тисяч гривень, а від продажу підакцизних товарів – 27 мільйонів гривень акцизного податку.

Для протидії незаконному обігу алкогольної і тютюнової продукції та забезпечення бюджетних надходжень фахівці податкової служби області проводять у Запоріжжі інвентаризацію торгівельних об'єктів. Податківці у складі робочих груп здійснюють обстеження торгових точок, власники яких мають ризики нелегальної реалізації. Лише за п'ятнадцять днів фахівці встановили, що із 399 об'єктів у 74 алкоголь і тютюн продавався без відповідних ліцензій.

Що стосується зберігання пального, то на даний час із 3328 сільгоспвиробників оформили відповідні ліцензії лише 1059. Тому податкова служба сприятиме аграріям у отриманні дозволів.

Також порушувалися питання адміністрування податку на додану вартість і реєстрації податкових накладних. Роман Афонов зазначив, що увага податківців, передусім, сконцентрована на виявленні ризиків заниження податкових зобов'язань та упередженні використання схемного податкового кредиту з ПДВ. Усього в регіоні станом на початок року платники направили 2352 повідомлення про підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненим податковим накладним і розрахункам коригування. З цієї кількості зареєстровано 2065 документів, по 287 повідомленням відмовлено у реєстрації.

Під час зустрічі учасники обговорили інші проблемні аспекти, визначили спільні вектори взаємодії зі сприяння розвитку легальних виробників, протидії тіньовим процесам в економіці та підтримки діалогу між владою і бізнесом.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

ТЕМА: Діалог з підприємцями та інститутами громадянського суспільства

Спікер: Начальник ГУ ДФС