Фото без опису

Програма розвитку запорізького підприємництва та РРО у 2021 році – про що говорили представники влади і запорізької бізнес спільноти?

 

У Запоріжжі під керівництвом голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха відбулося перше у цьому році засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва. Участь у заході взяли начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, Президент ЗОСППР "Потенціал" Олександр Головко, Президент торгово-промислової палати Володимир Шамілов, представники обласної влади, податкової служби, громадських об'єднань та бізнесу.

Однією із тем обговорення стали зміни у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій. Презентуючи новації, начальник управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Запорізькій області Дмитро Шепель зосередив увагу на умовах перебування підприємців у групах спрощеної системи оподаткування, запровадження в практичній діяльності касової техніки та наголосив на основних перевагах програмних РРО.

Так, у 2021 році РРО не застосовують платники єдиного податку першої групи, для другої-четвертої груп термін обов'язкової роботи з РРО перенесено до 2022 року. Цього року використовують касові апарати та програмні РРО підприємці другої-третьої груп, дохід яких перевищує 1 мільйон 320 тисяч гривень або діяльність зосереджена на наданні платних послуг у сфері охорони здоров'я, реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння.

Дане питання викликало жваву дискусію, під час якої представники підприємництва та профільних організацій отримали відповіді на свої питання та акцентували увагу на важливості продовження роз'яснювальної роботи щодо впровадження РРО.

Як наголосив очільник ДПС регіону Роман Афонов, податкова служба – це, передусім, сервісний орган, тому серед пріоритетів визначені надання якісних послуг, розвиток онлайн взаємодії за допомогою сучасних ІТ-рішень. Поряд із цим в центрі уваги податківців – детінізація трудових відносин, легалізація заробітних плат та впорядкування ринку підакцизної продукції. Роман Афонов також повідомив, що для ефективної співпраці з об’єднаними територіальними громадами стосовно наповнення місцевих бюджетів найближчим часом будуть проведені робочі зустрічі та налагоджена взаємодія.

У ході засідання учасники розглянули та внесли зауваження до проекту комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва регіону на 2021-2023 роки, яка ґрунтується на реалізації стимулюючих заходів, у тому числі, для подолання негативних наслідків карантину та подальшу підтримку представників запорізького бізнесу.

Крім того, члени координаційної ради обговорили проект нових правил торгівлі на ринках, що передбачає зменшення регуляторного тиску на суб'єктів господарювання. Зокрема, пропонується виключити норми обов'язковості сплати ринкового збору, сертифікації продукції, а також встановити можливість розрахунків з використанням електронних платіжних засобів тощо.

 

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine/.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

ТЕМА: Новації законодавства

Спікер: Начальник ГУ ДФС

 

Продаж алкоголю і тютюну: за які порушення запорізьким підприємцям донараховано 16,5 мільйона гривень штрафів?

 

Упродовж минулого року фахівці податкової служби регіону провели 299 перевірок підприємств і підприємців, які торгують алкогольною і тютюновою продукцією. За виявлені порушення вимог законодавства, що регулюють виробництво і обіг підакцизних товарів, було донараховано 16,5 мільйона гривень штрафних санкцій. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов.

Найчастіше суб'єкти господарювання не дотримувались обмежень щодо продажу алкоголю і сигарет неповнолітнім та торгівлі у невизначених для цього місцях – виявлено 122 випадки та нараховано фінансових санкцій на суму 830 тисяч гривень.

На другому місці – роздрібний продаж алкогольних напоїв без відповідних ліцензій – зафіксовано 55 порушень, за які продавців притягнуто до відповідальності у вигляді штрафів у розмірі 949 тисяч гривень.

Також встановлено 37 фактів реалізації алкоголю за цінами, нижчими від мінімально встановлених. Санкції за ці порушення склали 370 тисяч гривень.

За безліцензійну торгівлю уроздріб тютюновими виробами 20 підприємцям доведеться сплатити 346,6 тисячі гривень. За продаж сигарет за цінами, вищими від максимальних роздрібних, 14 платників оштрафовані на суму 140 тисяч.

Крім того, в ході перевірок були виявлені інші порушення:

– зберігання, реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного податку або з підробленими марками – виявлено 10 фактів, загальна сума санкцій – 170 тисяч;

– роздрібна торгівля алкогольними напоями через касовий апарат, не зазначений у ліцензії – 9 порушень, сума донарахувань 1 мільйон 366 тисячі;

– зберігання, реалізація тютюнових виробів без марок акцизного податку або з підробленими марками – 5 випадків, фінансові санкції – 7 мільйонів 291,5 тисячі;

– заниження податкових зобов'язань з акцизного податку – 2 порушення на 10,7 тисячі гривень.

– один факт зберігання тютюнових виробів в місцях, не внесених до Єдиного реєстру. За це порушення суб'єкта господарювання притягнуто до відповідальності у вигляді штрафних санкцій на суму 4 мільйони 327 тисяч гривень.

Нагадуємо, суб'єкти господарювання усіх форм власності можуть торгувати алкогольними напоями та тютюновими виробами виключно за наявності відповідних ліцензій. Плата за ліцензії здійснюється щоквартально, рівними частинами, і зараховується до місцевих бюджетів. За нелегальну реалізацію підакцизних товарів передбачена відповідальність.

 

Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine/.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

ТЕМА: Легалізація ринку підакцизних товарів

Спікер: Начальник ГУ ДФС