Фото без опису

 

Керівники профільних громадських об’єднань долучились до публічного обговорення податкових новацій

 

Керівник податкової службі Запорізької області Роман Афонов провів круглий стіл, присвячений останнім нововведенням у податковому законодавстві та нагальним проблемам бізнес-спільноти регіону. У зустрічі взяли участь очільники та члени провідних громадських об’єднань "Бізнес-Союз "Порада", "Ніка", "Потенціал", Громадської ради при податковій службі та інших.

Як зазначив Роман Афонов, нещодавно прийняті зміни до Податкового кодексу та інших законів України спрямовані на підтримку бізнесу в період карантину та потребують роз'яснення серед платників. Тому важливим є об'єднання зусиль у доведенні цих законодавчих новацій для запорізької бізнес-спільноти.

Під час заходу учасники детально розглянули основні з них:

– надання одноразової компенсації та одноразової матеріальної допомоги компаніям і підприємцям;

– звільнення платників єдиного податку першої групи від сплати єдиного податку і єдиного внеску;

– списання податкового боргу (у томі числі пені та штрафних санкцій), а також відстрочення погашення суми податкового боргу;

– збільшення мінімального порогу суми податкового боргу, до якого не застосовуються заходи стягнення;

– відтермінування застосування РРО для підприємців-"єдинників" та інші.

У ході засідання учасники обговорили найбільш актуальні для бізнесу питання.

За підсумками зустрічі сторони домовилися розвивати взаємодію, зокрема, у посиленні інформування та підтримки платників податків.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

 

Запорізькі компанії перерахували до держбюджету 687 мільйонів гривень податку на прибуток

 

У січні-листопаді з доходів запорізьких підприємств і установ до державного бюджету надійшло 687 мільйонів гривень податку на прибуток (не враховуючи дані врахування великих платників, обліковані в Східному управлінні Офісу ВПП ДПС). У листопаді суб'єкти господарювання перерахували 160 мільйонів.

З початку року найбільші надходження забезпечили платники м. Запоріжжя – 475,8 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 71 мільйон, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 48,5 мільйона, м. Токмак, Токмацького та Чернігівського районів – 19,6 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 19,4 мільйона, Вільнянського, Новомиколаївського районів – 11,6 мільйона, Запорізького району – 11 мільйонів тощо.

Всього на території регіону нараховується 920 компаній, організацій та установ, які є платниками податку на прибуток.

Нагадаємо, відповідно до змін, внесених Законом України № 1072, починаючи з 10 грудня 2020 року платник податку на прибуток підприємств матиме можливість зменшити фінансовий результат до оподаткування та відповідно не враховувати при визначенні суми податкових зобов’язань з цього податку за звітний період суми доходу у вигляді:

- отриманої одноразової компенсації його витрат, понесених за сплату єдиного внеску за найманих осіб;

- списаних за звітний період штрафних санкцій і пені, нарахованих за податковим боргом, що виник станом на 1 листопада 2020 року.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області