Запорізькі підприємства сплатили більше мільйона гривень за користування радіочастотами

Дата: 15.12.2020 15:00

За січень-листопад від запорізьких суб'єктів господарювання до державного бюджету надійшло 1 мільйон 15 тисяч гривень рентної плати за використання радіочастотного ресурсу (без даних великих платників, зареєстрованих у Східному управлінні Офісу ВПП ДПС). Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, порівняно з минулим роком надходження зросли на 8 відсотків.

Компанії та установи регіону спрямували до скарбниці 626 тисяч гривень рентної плати за використання радіочастотного ресурсу, а фізичні особи-підприємці 389 тисяч.

Найбільші суми перерахували до бюджету підприємства обласного центру – 438 тисяч, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 302 тисячі, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 70 тисяч, Василівського та Михайлівського районів – 56 тисяч, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 55 тисяч тощо.

Усього в регіоні зареєстровано 141 суб'єкт господарювання, які використовують засоби радіозв'язку і радіомовлення. Серед них 105 юридичних осіб та 36 фізичних осіб-підприємців.

Нагадаємо, підприємства, яким надано право користування радіочастотним ресурсом України на підставі ліцензій або дозволу, повинні обчислювати та перераховувати рентну плату до держбюджету. Її розмір залежить від виду радіозв'язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону.

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Виробник фальсифікованого сидру може опинитися за ґратами на шість років

Співробітники податкової міліції Запорізької області під процесуальним керівництвом Запорізької обласної прокуратури закінчили кримінальне провадження стосовно мешканця обласного центру, який упродовж 2019-2020 років незаконно виготовляв та реалізовував сидр.

Алкогольні напої вироблялися в кустарних умовах, з використанням різноманітних ароматизаторів та спирту під виглядом продукції підприємства-виробника іншого регіону.

Реалізація підакцизної продукції відбувалася шляхом введення в оману споживачів щодо її якості та небезпечності, у тому числі через власний сайт у мережі Інтернет.

У літній період обвинувачений здійснював постачання сурогату до місць масового відпочинку громадян на узбережжі Азовського моря.

Продовжуючи злочинну діяльність, він займався легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних внаслідок виготовлення та реалізації фальсифікату.

Наразі обвинувальний акт стосовно фігуранта провадження направлено до суду.

За вчинення вказаних злочинів передбачено максимальне покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.

Головне управління ДФС у Запорізькій області