Фото без опису

Підприємства Запорізького регіону сплатили 197 мільйонів гривень "екоподатку"

 

Надходження екологічного податку у м. Запоріжжя та області за десять місяців склали 197 мільйонів 366 тисяч гривень (не враховуючи дані великих платників, зареєстрованих у Східному управлінні Офісу ВПП ДПС).

Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, до державного бюджету підприємства сплатили 106 мільйонів 225 тисяч, до місцевих скарбниць – 91 мільйон 141 тисячу.

Майже 79 відсотків із загальної суми забезпечили суб'єкти господарювання м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 155 мільйонів 839 тисяч, за забруднення довкілля Запорізького району надійшло 18,5 мільйона, м. Запоріжжя – 9,7 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 3,2 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 3 мільйони, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 2,2 мільйона, Вільнянського та Новомиколаївського районів – 1,4 мільйона тощо.

Нагадаємо, відповідно до бюджетного розподілу 55 відсотків "екоподатку" зараховується до державного бюджету, 45 відсотків – до спеціального фонду місцевих бюджетів.

 На даний час в регіоні нараховується 2899 підприємств, установ і підприємців, які під час своєї діяльності здійснюють викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря, у водні об'єкти або розміщують відходи на підставі спецдозволів. Ставки екологічного податку залежать від виду забруднюючих речовин або рівня небезпечності відходів.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області