Фото без опису

Запорізькі роботодавці сплатили два мільярди гривень ЄСВ

 

У першому кварталі 2020 року від платників податків Запорізького регіону надійшло 2 мільярди 88 мільйонів 619 тисяч гривень єдиного соціального внеску. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, надходження у порівнянні із січнем-березнем минулого року збільшились майже на 11 відсотків або на 205 мільйонів 500 тисяч.

У березні запорізькі роботодавці забезпечили до пенсійного та соціальних фондів 693 мільйони, це на 44 мільйони або на 7 відсотків більше, ніж у березні 2019 року.

З початку року підприємства, установи, організації та підприємці м. Запоріжжя спрямували на соціальні потреби 1 мільярд 68 мільйонів, суб'єкти господарювання м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів сплатили 349 мільйонів, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 200 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів– 140 мільйонів, Василівського та Михайлівського районів – 56 мільйонів, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 53 мільйони, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 52 мільйони, Вільнянського та Новомиколаївського – 51 мільйон тощо.

Нагадуємо, що відповідно до законодавчих змін за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ за себе:

- підприємці на загальній системі оподаткування;

- підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності);

- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

При цьому вони можуть прийняти рішення про сплату ЄСВ за такий період. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного соціального внеску.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

Фото без опису

 

Держава поверне запоріжцям понад 3,4 мільйона гривень раніше сплаченого податку

 

У Запорізькій області станом на початок березня 1470 громадян скористалися правом на податкову знижку. Після проведених перерахунків податковою службою їм буде повернено 3 мільйони 430 тисяч гривень. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов.

Він також наголосив, що податкова знижка надається виключно на офіційні доходи, з яких був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, Податковим кодексом визначено перелік умов, за яких може нараховуватися знижка. Зокрема, це:

– отримання доходу у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати у поточному році;

– витрати мають бути фактично здійснені та підтверджені документально (платіжними та розрахунковими документами, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами тощо). Такі документи обов’язково мають містити інформацію про вартість товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання);

– податкова знижка може бути надана виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має про це відмітку у паспорті;

– скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року. На наступний рік це право не переноситься.

Для спрощення процедури декларування працює сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника: https://cabinet.tax.gov.ua.

Також для зручності громадян довідку про минулорічні доходи можна отримати онлайн. Покрокова інструкція знаходиться за посиланням:

https://zp.tax.gov.ua/data/material/000/315/404125/Dov_dka_pro_dohodi_1_.pdf.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

Фото без опису

 

Запоріжці задекларували майже півмільярда гривень

 

За два місяці цьогорічної деклараційної кампанії 7138 мешканців Запорізького регіону подали декларації про доходи, отримані у 2019 році. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, громадяни задекларували 492 мільйони гривень, що на 27 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із податковими зобов'язаннями надійшло 5668 декларацій. У результаті до бюджету буде сплачено 18 мільйонів 200 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 4,1 відсотка більше, ніж торік, а також майже 3 мільйони гривень військового збору, що перевищило минулорічний рівень на 12,6 відсотка.

На даний час лідери декларування – запоріжці, які отримували доходи від продажу власновирощеної сільськогосподарської продукції (4034). На другому місці – спадкоємці (553), на третьому – громадяни, які здавали в оренду нерухоме майно (318). Також активно подають декларації мешканці області, які у минулому році продавали транспортні засоби та нерухомість (284).

З докладною інформацією про те, хто обов'язково повинен задекларувати доходи, можна ознайомитись на сайті податкової служби області:

https://zp.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020/informatsiyni-povidomlennya/412709.html.

Також наголошуємо, що подати декларацію можна дистанційно – в Електронному кабінеті платника (вхід до приватної частини здійснюється за допомогою електронного ключа): https://cabinet.tax.gov.ua.

Відеоурок про те, як задекларувати доходи, розміщений за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=YOhECvfE0Z4..

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області