Фото без опису

 

"Декларування 2020": запоріжці отримають від держави 950 тисяч гривень

 

За перший місяць деклараційної кампанії 390 платників податків виявили бажання скористатися своїм правом на податкову знижку. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, за результатами розрахунків громадянам буде виплачено понад 950 тисяч гривень раніше сплаченого податку на доходи фізичних осіб.

Фахівці податкової служби підкреслюють, що податкова знижка надається виключно резидентам України за певних умов, зокрема, сума не може перевищувати офіційну зарплату за рік, затрати мають бути підтверджені документально.

До податкової знижки можна включати такі витрати:

- сплата за своє навчання і навчання члена сім'ї першого ступеня споріднення;

- частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

- благодійні внески неприбутковим організаціям;

- страхові платежі і пенсійні внески, сплачені громадянином страховикові-резидентові, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя і недержавного пенсійного забезпечення;

- витрати за переобладнання власного транспортного засобу на альтернативні види біопалива;

- оплату допоміжних репродуктивних технологій, вартість державних послуг і державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини та інші.

Скористатися правом на податкову знижку можна лише за результатами року, на наступний рік воно не переноситься. Подати декларацію можна упродовж всього року – до 31 грудня 2020 року.

Більше інформації про декларування – за посиланням: https://zp.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020/.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області

 

У Запоріжжі ринок праці поступово виходить з "тіні" – бюджетні надходження зростають

 

Проблеми детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати у Запоріжжі розглянули на засіданні міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

У нараді, яка відбулася під головуванням радника міського голови м. Запоріжжя Валерія Еделєва, взяли участь керівники підрозділів Запорізької міської ради, податкової служби Запорізької області, представники інших державних відомств та підприємці.

Як було відзначено, інформаційно-роз'яснювальна кампанія, що проводилась на підприємствах, в установах, організаціях, а також серед фізичних осіб-підприємців, дала певні результати – в обласному центрі зросла кількість офіційно оформлених працівників. Це позитивно вплинуло на бюджетні надходження, зокрема, збільшились відрахування єдиного соціального внеску.

Наразі фахівці підрозділів Держпраці, управління з питань праці, податкової служби та інших організацій проводять перевірочні заходи у тих сферах, де наявні найбільші ризики використання неоформлених робітників та виплат тіньових доходів.

Тому на засіданні підприємцям ще раз наголосили на необхідності легалізації співробітників та нагадали про перелік документів, які обов'язково повинні бути у роботодавця.

Крім того, члени координаційної ради розглянули питання закріплення міських об'єктів благоустрою за суб'єктами господарювання та програму доступних кредитів для малого і середнього бізнесу.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області